1970 – situace opět není skautům nakloněna, díky invazi spojeneckých vojsk Varšavské smlouvy v srpnu 1968, a v říjnu je opět skauting zakázán. Ještě předtím Hobby odstupuje z funkce vůdce střediska a místo něj je zvolena Zdena Krejčíková.

Oddíly musí skončit svojí činnost nebo přestoupit do jiné organizace, nejlépe do Pionýra.

Většinou však oddíly střediska volí přestup do TOMu č. 5022 na Tempu (34., 34.D, 66.vlč., 66. …145. TIS.

1970 – 1989 – na Tempu oddíly pracují nepřetržitě až do další obnovy. Je třeba zmínit alespoň některé vedoucí Rik J. Linhart, Zdena Krejčíková, Budul Josef Štambuch, Akim Kamil Budera, Bagheera Jar. Strejc, Rychlonožka Jitka Hrušková,…

145. pod vedením Stopaře spolu s Rysem přecházejí do TISu, kde musí v r. 1972 opět skončit.